انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 50· چگونه آگاه بودن از اشتباهاتم ( صداقت با خود ) به من کمک می کند تا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· چگونه آگاه بودن از اشتباهاتم ( صداقت با خود ) به من کمک می کند تا تغییر کنم ؟

درک صحیح از صداقت موجب شد که خود را فریب ندهیم واز انکار اجتناب کنیم تنها چیزی که مارا نجات داد صداقت ب
ود
میشه بیشتر توضیع بدید
50_بایداول ازخداوندکمک بخواهم تا اشتباهات خودم راببینم وازآنهاآگاه شوم آنهارابپذیرم تابه صداقت باخودبرسم وبعدباروشن بینی،اعمال ورفتارمخرب وبیمارگونه ام رابررسی کنم،دست از ناصادقی بردارم،دروغگویی وحق بجانب بودن راکناربگذارم،خودمحوری نکنم و دست از قضاوت وکنترل کردن بردارم وشهامت عذرخواهی کردن راپیداکنم،از کسانی که رفتاری سالم وصداقت باخوددارند الگوبرداری کنم وباصداقت کامل ایمان داشته باشم به مسیربازیابی،
وتمایل داشته باشم برای تغییرکردن.
تغییر کردن هم یک فرآیند است.
باصداقت باخودوتمایل به تغییرواقرار صادقانه به این باورمیرسیم که تغییرکردن وصداقت باخود داشتن ،باید از درونمان شروع شود.آگاه بودن از اشتباهاتمان وداشتن صداقت باخود کمک میکند تاباتغییرات مثبتی که کرده ایم حق انتخاب داشته باشیم.
امروزه بااستمرارومداومت درنوشتن ترازنامه هایم،سعی میکنم اشتباهی انجام ندهم واگرهم اشتباهی کردم باصداقتی که دربرنامه یادگرفته ام آنرا پذیرفته وسریعأبه آن اقرارکنم.
امروزدیگربخودم دروغ نمیگویم وبواسطه کارکردن این قدمها و الگوبرداری ازدوستان موفق برنامه سعی میکنم به دیگران هم دروغ نگویم.من به مرور دارم فرآیند رشد وتغییر راتجربه میکنم،وباصداقتی که درک کرده ام با کار کردن قدم دهم میتوانم ازطریق اقدام وعملی که دارم این صداقت باخودراقلبأ هم احساس کنم.
وقتی درد انجام دادن نواقص،اشتباهات، وخطاهایمان رامیکشیم،باشنیدن صدای درونمان،شروع به پیداکردن صداقت باخود میکنیم.
دیدن نقش خودم وپذیرفتن مسئولیت اعمالم یعنی داشتن صداقت باخود،یعنی آگاه شدن از اشتباهاتم وایجادتغییر.
اصل روحانی صداقت،درقدم یک پایه گذاری میشودودراین قدم به بار مینشیند.?