انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 12· قدم دوازدهم و سنت پنجم چگونه با هم در آمیخته اند ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· قدم دوازدهم و سنت پنجم چگونه با هم در آمیخته اند ؟
سنت پپنجم از تنها هدف گروههای ما که رساندن پیام به معتاد در عذاب است صحبت میکند و قدم 12 از پیام دادن که حاصل بیداری روحانی است.در واقع اولی تکلیف گروههای ما و روشهای پیامرسانی انها را مشخص میکند و دومی بهبودی فردی و نحوه پپامرسانی و چگونگی و اموزش ان
در قدم دوازدهم ما با بیداری روحانی حاصل از برداشتن این قدمها ما کوشیدیم این پیام را به دیگر معتادان برسانیم و این اصول را در تمام امور زندگیمان اجرا کنیم و در سنت پنجم به ما میگوید یک گروه معتادان گمنام تنها یک هدف مشترک دارد و آن رساندن پیام به معتادی که هنوز در عذاب است پیام رسانی که در قدم 12 به آن توصیه میشود در راستای تحقق تنها هدف گروه ما بوده که رساندن پیام است در واقع سنت 5 و قدم 12 به طور دوطرفه همدیگر را مورد حمایت قرار میدهند یعنی چه به صورت فردی چه به صورت گروهی پیام رسانی مورد تشویق و حمایت و اصول و رکن اصلی برنامه میباشد وقتی من پیام میرسانم هم قدم 12 و هم سنت 5 را رعایت میکنم وقتی گروه این کار را میکند یعنی اعضائ هم در حال کارکرد سنت5 و قدم 12 خود هستند این یک اتوبان دوطرفه واقعی است که پیوند این دو را میرساند

سنت پنجم به صورت گرزوهی بستری را فراهم میکند تا تازه واردان مراحل بهبودی را در جمع گروه تجربه کنند وتنوع افکارشان را مشاهده کنند وحتی به گروه کمک کنند تا موجودیت شان را که رسانده پیام به معتاد در حال رنج است ابراز نمایند و قدم دوازده افراد را به صورت انفرادی به بیداری حاصل از برداشتن قدم ها می رساند تا رشد فردی شان را در قالب گروه به منصه ظهور برسانند و پیامی محکم وروشن را به همراه داشته باشند
هم قدم 12و هم سنت 5 یک هدف را دنبال می کنند ،رساندن پیام عشق امید به معتادی که در عذاب هستند ، اما پیام رسانی در قدم 12فردی است و من باید به صورت مستقیم پیام رسانی کنم ،وقتی من به عنوان عمل کرد داشته باشم وتغییرات من مشهود باشد خود پیام است برای معتادان همانطور که خودم پیام را از دوستان مصرف کننده که به انجمن پیوسته بود گرفتم ،اما درسنت 5وظیفه گروه است ،درسنت 5گروه تنها یک وظیفه دارد و آن پیام رسانی است ،من می توانم که در برنامه پیام رسانی خود با حضور در جلسات ،مشارکت های صادقانه ،و عمل کرد ی که از اصول یاد گرفته ام پیام خود را به همدردانم برسانم
12_درهردوموردیعنی قدم12وسنت5 بایدبه آن تمایل وروشن بینی وفروتنی وتسلیم وبیداری روحانی که لازمه رساندن پیام عشق وامیداست رسیده باشیم.قدم12وسنت5هردو،هدف مشترک انجمن راتعیین ودنبال میکنند،ودراینجاست که باکارکردن قدمها وسنتها به آن بیداری روحانی که انجمن نویدمیدهدهدایت میشویم،رسیدن به بیداری روحانی وکارکردن قدم12وسنت5بمااین امکان رامیدهد تابتوانیم اصول روحانی رادرزندگی خوداجراکرده وپیام بهبودی رابه معتادی که هنوزدرعذاب است برسانیم ودرهردومورد،خدمت مابایدهمراه بااز خودگذشتگی،ایثار وصبروبردباری باشد واگراین پیام رسانی ما توأم بادقت، فروتنی،عشق ومحبت،ثبات قدم وعشق بلاشرط باشد کاربزرگی درحق خودمان،انجمن وانسانیت انجام داده ایم ودرهردوموردهدف اصلی رساندن این پیام است که هر معتادی میتواندمصرف موادمخدرراقطع کرده ومیل واشتیاق خودرانسبت به مصرف ازدست بدهدو راهی جدیدبرای زندگی کردن پیداکند.
یکی از نشانه های رسیدن به بیداری روحانی حاصل از برداشتن این قدمها این است که سنت پنجم راحتما به اجرا درآوریم واین پیام رابه معتادان برسانیم واین اصول رادرتمام امور زندگی خود به مرحله عمل دربیاوریم.?