انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: بیماری اعتیاد؟؟؟؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5
بیماری اعتیاد بیماری افراطها و تفریطها بیماری ترسها بیماری رنجشها کینه هاو در نهایت درد بی خداییست.

بیماری اعتیاد یعنی من در یک کلام .یعنی افکار واحساسات من ونواقص در وجود خودم
اعتياد:تنها كتابي است اگر چه عده اي معدود آن را مي نويسند ولي تمام مردم به ناچار بايد آن را بخوانند.
عوض كردن اعتياد با اعتيادي ديگر مانند عوض كردن صندلي در يك هواپيماي در حال سقوط است.
بيماري اعتياد قابليت استفاده خيلي كارها را از من گرفت !!......
ول احساسمو بگم .خوشحالم که دوستان تجربهاي قشنگشونو برا من نوي گذاشتن تا منم درک تازه اي از بيماري پيدا کنم خدارو شکر ميکنم بابت اين موضوع.خب منم بخام تجربه مو نسبت به بيماريم بگم. هر نوع وابستگي و عادت غلت رو بيماري ميگن.بيماري يعني عدم تواناي از استفاده کردنه حسنا تو وجود ادما حسناي زيادي نهفته خداوند تا بتونن با مشکلاتي که خودشون ايجاد ميکنن روبرو بشن ما انسانها چون نميتونيم بپذيريم که بیماریم و برامون سخت کم اوردن در مقابل هم نوع بيمار ميشيم اين از بيماري.حالا بيماري اعتياد افراط کردن در هر مسئله و هر مورد که باب خواست ماست و کمبود ايمان احساس تواناي عدم پذيرش اينا باعث ميشن که ما از نواقص شخصيتي استفاده کنيم.بيماري اعتياد يعني نواقص شخصيتي .بيماري اعتياد 3 جنبه داره که در کتاب مفصل در موردش شرح داده شده .احساس خلع
ما معتادان به علت ناآگاهی از شرایط و وضعیت خود وانکار و خودفریبی درباره مشکلی که با آن دست به گیریبانیم یا داغی که به عنوان “معتاد” بر پیشانی ما خورده است، کسانی هستیم که در سکوت رنج می بریم و کسی از رنج ما آگاه نیست. وحشت و ناآگاهی، سبب شده است تا بسیاری از ما معتادان نتوانیم برای رهائی از وضعیتی که با موفقیت می توان آنرا بهبود بخشید درخواست كمك كنيم.

بیماری اعتیاد بیماریست که تعریف خاص و جامعی ندارد و نمیتوان برای آن تعریفی خاص قائل شد چون این بیماری از جسم و روح و روان و احساس انسان نشئات میگیرد . طبیعتا بسیار وسیع و گسترده می باشد و اگر این بیماری متوقف نشود حتما پیامدهای مرگبار در پی خواهد داشت و تاکنون از نظر علمی دانشمندان نتوانسته اند درمانی قطعی برای این بیماری کشف و یا ابداع کنند و لذا تنها تجربیاتی که در این زمینه از طریق انجمن معتادان گمنام صورت گرفته این می باشد که این بیماری را از حالت فعال به صورت غیر فعال مبدل گرداند . آنچه در اثر اطلاعات و تجربیات بدست آمده از انجمن معتادان گمنام در رابطه با تعریف مفهوم بیمار ی اعتیاد ذکر مینماید این است که این بیماری در چهار رکن اساسی فعال است . اول جسمی ـ مثل اجبار به مصرف - تنبلی - بی حالی - تن پروری - خستگی مفرط - و . .دوم روانی - مثل بی ثباتی در شخصیت - انزو جویی - تائیدطلبی - ترس - انکار - خودآزاری - دیگرآزاری - چند شخصیتی - خودشیفتگی - شیدای و . . .روحانی - مثل بی خدایی بی ایمانی یاس ناامیدی وپوچگرایی و ..احساسی -  مثل دلتنگی - خشم - کینه -دلسوزی - زود رنجی - کینه توزی - رنجش و ...
رهایی از ترس

انگاره های عادت شده منفی منعکس کننده
هراسها ی متعددی است که در اوایل زندگی آنها رافرا گرفته اید که در عمل همه آنها با روان انسان -نا همخوانی دارند . همه اندیشه های منفی لزوما منجربه احساسات منفی می شوند که میان شماو ســـلامتذهنی فاصله می اندازند و عملکرد ضعیف را به همراه -می آورند .کلید رسیدن به خــوشبـخــتـی و موفقیــــــتبرخوردار شدن از احساسات مثبـــــــــــــــــــــــــــــــــــتبیشتـــــــــــــــر در نتیجه تلاشهای شماست .همان طور که هلن کلر گفت :همه شادی ها در زندگی نه دیده و نه شنیده می شوندبلکه به جای اینها احساس می شوند 

پـشـت یـك هـزار تـومـانـی نـوشـتـه بـود:
پـدر مـعـتـادم بـرای هـمـیـن پـولی كـه پـیـش تـوسـت یـك شـب مـرا بـه دسـت صـاحـب خـانـه مـان سـپـرد...
خـدایـا چـقـدر مـی گـیـری ... !! کـه بـگـذاری شـب اول قـبـر قـبـل از ایـنـکـه تـو ازم سـوال کـنـی ، مـن یـه چـیـزایـی ازت بـپـرسـم؟

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5