انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 12-عقیده شما در مورد شخصیت کاذب چیست؟(کارکتر بیماری که کنترل زندگی شما را بدست می گیر
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
عقیده شما در مورد شخصیت کاذب چیست؟(کارکتر بیماری که کنترل زندگی شما را بدست می گیرد)
شخصیت کاذب برای ما یک نوع سلاح بود که در مورد کمبودهایمان قرار می دادیم واز آن استفاده می کردیم مابرای انجام هر کاری برای آن که خود را به همان شکل که بودیم نمی پذیرفتیم مجبور می شدیم خود را در قالب شخص دیگری بگذاریم ما برای اینکه در بچه گی همیشه دوست داشتیم بچه خوبی باشیم وبرای نشان دادن این بچه خوب برای دیگران همیشه فیلم بازی می کردیم ونقش یک فرد خوب را نشان می دادیم وهر جایی که احساس خود کم بینی وبی ارزشی وبه درد نخوربودن می کردیم نقاب یک شخصیت بالا را می زدیم واز این طریق بر روی احساسات منفی خود سرپوش می گذاشیم واز همان کودکی ما یاد گرفته بودیم که تمام کارهایمان معامله گری باشد.به طرف مقابل احترام می گذاشتیم از روی ترس کارهایی را انجام نمی دادیم وقصدمان از این جور رفتار احترام وتوجه طلبی بود.شخصیت کاذب یا کارکتربیماری مابخاطر این که ما شناخت خوبی برروی خود وماهیت خود نداشتیم را به همان شکل که دیگران بودند وبه نظرما فردهای موفق،زرنگ،یا خوب بودندرادر می آوردیم واز شخصیت قلابی خود برای رسیدن به اهداف کاذب خود ماکس میزدیم وبا ناصادقی واریه شخصیت کاذب به دیگران مجبور دست به اعمال ناشایست وزد اجتماعی بزنیم وبه همین دلیل انرژی زیاد از ما به تحلیل می رفت وهرکسی می خواست ما را با شخصیت قلابی خود روبه رو کند واکنش نشان میدادیم وبا او می جنگیدیم ودر شکستهایمان گوشه تنهایی وانزوا تنها جای امن ترین جای ما بود.امامواقعی که کسی این کار را نمی کردباز هم گوشه تنهایی وانزواتنها جای امن بودکه با شخصیت واقعی خود روبه روشویم خود آزاری می کردیم وبا خود می جنگیدیم خودرا سرزنش می کردیم واز خود نفرت به دل می گرفتیم ودر نتیجه برای رهایی از از آن احساسات تند خو وبد اخلاق ودر نهایت مواد بیشتری مصرف می کردیم.امروز برنامه ما می گوید که جدا از طرز تفکربیمارگونه خود باش. خود را باکسی مقایسه نکن وخودت باش چیزی که نیاز برای رسیدن به مرحله بهبودی در ماوجود داردپذیرش خود وخویشتن پذیری است وهنگامی که از خود خواهی وخودمحوری ،خشم،رنجش جدا شویم این مسله برای مااتفاق می افتد تا بجای دیگران خودمان باشیم به همان شکل که هستیم.
شخصیت کاذب تنها قسمتی از بیماری اعتیاد است که من دوست داشتم چای هر کسی باشم جز جای خودم و این باعث میشد برای دیگران زندگی کنم نه برای خ.دم.و این قسمتی از دیوانگیهای اعتیاد بود که با کارکرد خویشتن پذیری بهتر شد