انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 14-آیا من فکر میکنم که در باره اعتیاد و بهبودی به اندازه کاف
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
هر زمانی که بیماری به روی ما فعال باشد کنترل رفتارهای خود را از دست میدهیم ، و لذا باید هوشیار باشیم و این هوشیاری زمانی برای ما میسر میشود که دانش بهبودی خود را ارتقاء دهیم ، و لذا اینکه اکثر اوقات رفتارهای ما در زندگی خارج از کنترل میشود و نمی توانیم آنها را مهار کنیم بعلت این است که اطلاعات و دانش ما از بیماری اعتیاد و شاخصه های آن اندک است و همینطورسواد بهبودیمان هم کم است ، و لذا خیلی از رفتارهای نامناسب و ناهنجار خود را بعلت عدم شناخت از بیماری انکار میکنیم ، بنابراین ، وسعت بیماری اعتیاد و گستره بهبودی هر دو بسیار وسیع میباشند و لذا ما امروز نیاز مبرم داریم تا سطح اطلاعات و دانش خود را از بهبودی بالا ببریم  ، البته ما باید در نظر داشته باشیم که ما خواهان بهبودی هستیم و نمی خواهیم وقت وانرژی خود را متمرکز به روی ماهیت بیماری و به زبان دیگر ذات بیماری کنیم ، در واقع ما بدنبال این هستیم که شاخصه ها و ابعاد بیماری خود را بشناسیم  تا از اطلاعاتی که در این زمینه بدست می آوریم ، در راستای بهبودی بهره بجویم .

اعتیاد و بهبودی دو مقوله ای هستند که شاید درازی به قدمت تاریخ ظهور بشر داشته باشند ، بنابراین بسیار گسترده و وسیع می باشند و لذا ما هر گاه که بگویم در مورد آنها شناخت و اطلاعات کافی داریم دقیقاً در مقام انکار قرار گرفته ایم ، در واقع اگر ما بگویم که بیماری اعتیاد را شناخته ایم ، در حقیقت آنرا نشاخته ایم .

بنابراین تمام تمرکز ما در این سوال این است که متوجه شویم که بسیاری از رفتارهای که انجام میدهیم و آنها را انکار میکنیم ، بعلت عدم شناخت از بیماری و بهبودی است و لذا میطلبد که اطلاعات و دانش خود را نسبت به این دو ارتقاء دهیم
14-قبل از کارکردن قدمها وگرفتن تجربه از دوستان قدیمی بهبودی دقیقاهمینطورفکرمیکردم باکارکردن قدمهامتوجه شدم که در انکارم وفقط صداقته که منواز انکاربیرون میاره انکاراون بخش از مرض منه که بمن میگه توبیمارنیستی وهمه چیزو میدونی ومیتونی وزمانی که تو انکارم قادر به درک واقعیت انکارم نیستم و وقتی چنین فکرکنم یعنی درمرکزبیماری قرارگرفته ام که بمن میگه تودیگه به هیچ چی نیاز نداری وبهبودپیدا کردی ودرمورداعتیادهمه چی رومیدونی این یعنی ایست کردن درمسیر بهبودی واین ایست یعنی مرگ. اطلاعات ودانش ماروبجایی میرسونه که تازه متوجه میشیم دراوج دانایی درناتوانی به سرمیبریم دانش بما اطلاعات وآگاهی میده نه توانایی وکنترل وبه هیج عنوان نمیتونه عادتهای نادرست مارو برطرف کنه داستان آگاهی با توانایی کاملا متفاوته وبه همین دلیل من همیشه به خداراهنما جلسه کارکردن قدمهاوخدمت کردن باعشق احتیاج دارم.?
صفحه‌ها: 1 2