انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 11-· آیا در مورد ایمان آوردن ترسی دارم ؟ آنها چه هستند؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا در مورد ایمان آوردن ترسی دارم ؟ آنها چه هستند؟
هر گاه در مورد چیزی احساس مالکیت دارم و ان را از دست می دهم تری تمام وجودمرا فراخواهد گرفت تری از این که تمام باورهای من غلط باشد شاید اینان اوری زندگی و لذت های ان را محدود کند روند ایمان اوری من جون روندی از ناشناخته هاست از ایمان اوری و اعتماد کردن نیز می ترسم و این منبعی برزکگ برای ترس های من است باورهای غلط خود محوری انکار تصورات باطل عدم اعتماد موجب تری از ایمان اوری می شود .
ترس و ایمان ..قطب مخالف هم هستند .
ترس ایمان و باور را از بین می برد .ترس سد راه پیروزی ها است وهمه مشکلات از ترس شروع می شود .ترس باعت خراب شدن واز بین رفتن ارتباط سالم است و قتی از کسی بترسی به آن عشق نمی ورزی و سمت آن نمی روی از خودمان و عیب هایمان نترسیم و فرار نکنیم وقتی شناخت پیدا کردی باعث می شود به باور و ایمان هم برسی و ترس را کم و یا ازبین ببری .
از عمل کردن و باور نترسم به دنبال ایمان وباور باشیم در این راه از دیگران کمک بگیرم به خود متکی نباشم اعتماد به افکار خودم باعث ترس می شود از اصول برنامه استفاده کنم و در هر شرایطی با نیروهای برترمان ارتباط گذاشته و خود محوری نکنیم و هر زمانی که دلمان می خواهد با نیروی برترمان خداوند ارتباط برقرار کنیم 
داشتن ترس کمبود ایمان و عزت نفس است.یکی از پایه های اساسی بهبودی عمل با وجود

ترس است. باید تمرین کنم و از اصول پیروی کنم وخواست خدا را به همان اندازه که او را

درک میکنم به اجرا بگذارم و روشن بین باشم وبفهمم که این داستان نا محدود است و حتما

خداکمک خواهد کردکه ترسها فرو بریزد؛ترسهایی مثل کار نکردن برنامه؛ترس از مشارکت

صادقانه؛ترس از قضاوت و...
تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif     
11-بله،گاهی اوقات این ترس به سراغم میاید ترس ازاینکه اگه باورکنم وایمان بیارم واعتماد کنم چه خواهد شدترس از ناشناخته هاواینکه تموم باورهای من غلط وهمه این داستان دروغ باشه من حتی از خود باور وایمان واعتمادهم میترسم که نکنه همینی هم که هستم رو از دست بدم ترس از گذشتن ازلذتها وازدست دادن موقعیتهای مالی ام ترس از تغییرکردن،ایمان آوری وبه باور رسیدنو برام سختترمیکنه ترس از اینکه این باورنتونه منوپاک نگه داره ودرمسیربهبودی قراربده بخاطر داشتن بیماری اعتیادترس من همیشه یه قدم از من جلوتره وچون من خیلی از اوقات با باورهای قبلی مثل قضاوت وکنترل پیش داوری انحراف فکری واحساس تفاوت زندگی میکنم ونمیخوام از اونا دست بردارم درموردباور کردن دچارترس میشم وزیربنای ترسهای من عبارتند از فرهنگ وباورهای غلط خودمحوریها بسته بودن دریچه افکار انکار وعدم اعتماد وتصورات باطل واحساس دانایی وتوانایی میباشند. ترس وباور دوقطب کاملا مخالف هم هستند ودرکل بی اعتمادی به خودمان ونیروی برترمان بزرگترین مانع در راه رسیدن به ایمان وباور است.?