انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 5-· آیا از کار کردن این قدم می ترسم ؟ ترس من از چیست ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا از کار کردن قدم چهارم می ترسم ؟ ترس من از چیست ؟
بله همیشه میترسم از اینکه گند کاری های زیادی نموده باشم مرا دچار نگرانی و تشویش مینماید و هول و هراس برمیداردم
بله میترسم
چون ابزارها یی که یک عمر در صحنه کار زار زندگی از انها استفاده کرده ام از گرفته خواهد شد. ابزار هایی گاهی پیروز و در بسیاری از اتفاقات خسارت میزدند. اما من وابسته این رفتارهای خیابانی هستم چون به این گون زندگی کردن عادت کرده ام .. ترسم از این است که دیگر دروغگو نباشم . چون بدون دروغ نمیتوان زندگی خود را پیش ببرم. ترسم از این است که معلوم بشود که من ادم مظلوم نمایی هستم . یادم میاد چطور تحق4یر شدم که امروز دیگران از صلاح تحقیر کردن من در امان نیستند.
. ترس من همان ریشه بیماری اعتیاد است. من باید خجالت نکشم که ترسیده ام و ان را اقرار کنمو در واقع قدم چهارم دقیقا رو همین احساس ترس ,احساس گناه و خجالت, خودکم بینی و... کار میکند. در روند این قدم بسیاری از اینگونه احساسات به سراغ ما خواهد امد ولی هر کدام برای خودش در همان مقطع راهکار خودش را دارد. ما باید یادمان نرود تکیه گاه محکمی در قدم سوم پیدا کرده ایم که ما را با شهامت به جلو هدایت میکند
ارامش معتاد
بله میترسم .ترس از روبرو شدن با واقعیت درونی خودم.ترس از وارد شدن به یه مسیر ناشناخته .ترس از مرور خاطرات تلخ گذشته.ترس از قضاوت راهنما
ولی این ترسها برای من بازدارنده نیست چون ایمان دارم که تحت حمایت نیروی برترم هستم وبا سپردن اراده ام به خداوند این قدم را کار میکنم و متوقف نمیشم .و تسلیم خواست خداوند و اصول برنامه هستم

بله. چون دوست دارم بعضی از رنجش ها وکینه ها را همراه داشته باشم . ماهییت بیماری اعتباد ترس است بیشتر رفتارهای ما ریشه اش ترس است و دیگر ترسی که دارم آن است که شهمت بروز آنچه در درون دارم را ندارم . اما قدم خودشناسی وکنکاش خوب وبد وجودم است
بعضی خطا ها و گناهان باعث ترس میشوند
ترس از اینکه نتوانم قدم را تمام کنم . معرفی غلط قدم 4 توسط دیگران . آشنا نبودن با منافع قدم 4
5--اصل روحانی شهامت باعث میشه تادست به قلم شم یادمون باشه ترسهابازدارنده ومانع رشدوتغییرات ماهستنداگرشناسایی نشوند.ترس من از نداشتن صداقت درکارکردن این قدم وروشدن بی صداقتی هاوترس ازنداشتن شهامت وناصادقانه جواب دادنه ترس از تغییرات وازدست دادن لذت هامه ترس ازفاش شدن روابط جنسی ناسالم ونادرستمه وسوءاستفاده کردن دیگران از روابطم وترس ازبی آبرویی وبدنام شدن وقضاوت دیگران ترس ازنیمه تمام گذاشتن این قدم ودردکشیدن ومهمتراینکه نتونم نقش خودموپیداکنم ونتونم خودموقبول کنم ترس من همون ریشه بیماری منه من نباید ازترسیدنم احساس گناه کنم ویا خجالتزده بشم واین احساسات نبایدجلوی اقرارصادقانه ونوشتن ترازنامه هاموبگیره قدم 4دقیقا روی همین احساسات کارمیکنه تازیربناهاروپیداکنه بیشترمواقع ترسهای شناسایی نشده ما سدراه شفافیت ترازنامه هاوکارکردن این قدم میشه زیربنای بیشترین ترس من معرفی نادرست وترسناک قدم 4توسط دیگران بوده است?