انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 8-· آیا لغت (( اخلاقی )) مرا آزار می دهد ؟ چرا ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا لغت (( اخلاقی )) مرا آزار می دهد ؟ چرا ؟
خیلی از اخلاقیات و ارزش ها را به خاطر خود خواهی ها و خودپرستی هایم زیر پا گذاشته ام اما امروز برای ادامه رشد روحانیم و نزدیگی بیشتر با نبروی برترم در گذشه معیاری شده است امروز هم گاهی لغت اخلابقی مرا ازار می دهد چون با کلمه ی اخلاق مرا با دسگران مقایسه می کردند و می گفتند تو مورد اخلاقی داری و اگر با این کلمه روبرو می شدم احساس می کردم انسان خوبی نیستم و ازار می دیدم چرا که چیزهایی که برای همه معیار و باور بود برای من نبود من شاید مشکل اخلاقی داشته ام ولی دلیلی نمی شود حقیقت خود را نبینم یا از ان فرار کنم اخلاق راه و روشی است برای زندگی
8-درمواقعی که کمبودهاونواقص وضعفهای اخلاقی ام رابیادم میاورد دچارخودآزاری میشم جاهایی که خلاف اصول وقوانین رفتارمیکنم وموردسرزنش قرارمیگیرم زمانیکه منو بادیگران مقایسه کرده ولقب بداخلاق بمن میدن مواقعی که بخاطر این کلمه تنبیه ویامجازات میشم وزمانی که اخلاقیات مرامحدودمیکندومن مخالفت میکنم دچارمشکل میشم اما دراین سوال واین قدم لغت اخلاقی هیچ ربطی به محدودیت های رفتاری ومعیارهای اجتماعی ویاقضاوتهای دیگران ندارد ترازنامه اخلاقی ماچیزی است که از آن استفاده میکنیم تا اخلاقیات ارزشها اصول وباورهای شخصی خودراشناسایی وکشف کرده وزیربنای آنرا درآورده ونقش خودرادرآنها پیدا کنیم ومجبورنیستیم که آنهارا باارزشها واصول دیگران مقایسه کرده ویا به آنها ربط دهیم?