انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 9-· آیا تفکر درباره توقعات جامعه مرا آزار می دهد و می ترسم که نتوانم هیچوقت خود را
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا تفکر درباره توقعات جامعه مرا آزار می دهد و می ترسم که نتوانم هیچوقت خود را با آن تطبیق دهم ؟
در گذشته بله امروز هم گاهی چرا که احساس می کنم خیلی از معیارهای ارزشین جامعه برای منضد ارزش است و گاهی هم خودم را می بینم و مصلحت اجتماع را نمی بینم و با رعایت نکردنقوانینمی خواهم رنجش های گذشته خود را تلافی کنم امروز با ارزش قایل شدن در جهت بهبودی سعی می کنمخودم را با ان تطبیق دهم سعی می کنمتا جایی که م توانم توقعات جامعه نسبت به خودم را براوده کنم
9-توقعات جامعه یعنی رعایت کردن قوانین وبهادادن به ارزشهاواصول وعرف موردقبول آن جامعه مثل رعایت کردن قوانین رانندگی ویا قانون اساسی ویا مسایل شرعی کشورمان حال ماچه زمانی بااین توقعات مشکل داریم؟زمانی که پای نفع شخصی ومسایل خصوصی مان به میان میاید ویا برای مثال رعایت نکردن حجاب درجامعه مسلمانان ویا مثل وادارشدن به بعضی از کارها مانندرشوه دادن قسم دروغ خوردن شهادت دروغ دادن رعایت نکردن قوانین که تماما بخاطر منافع شخصی خودمان میباشدپس مابایداصول وارزش های خودمانرابا توقعات جامعه ازما تطبیق دهیم اگربرخلاف توقعات جامعه حرکت کنیم ونتوانیم خودمانرا باقواعداجتماع تطبیق دهیم ضدقانون ویاقانون گریزشده ودچار ترس وخودآزاری ودیگرآزاری میشویم. من باید اصول وارزشهای خودم را با اصول وارزش های جامعه تطبیق بدهم درغیر این صورت باید بااصول وتوقعات جامعه کنار آمده وآنها را بپذیرم اگر که نمیخواهم ضدقانون باشم.درکل درشرایط نادرست است که باید کار درست را انجام داد?