انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 41-· در روابطم با خانواده ، آیا بعضی مواقع احساس می کنم که در یک چرخه معیوب و تکرا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· در روابطم با خانواده ، آیا بعضی مواقع احساس می کنم که در یک چرخه معیوب و تکرار مکررات ، بی هیچ امیدی برای تغییر گیر کرده ام ؟ آنها چه بوده اند ؟ نقش من درتداوم آنها چه بوده است ؟
بله زمان هایی که هیج گامی برای تغییر رفتاری برای بهتر شدن رابطه هایم برندارم تکرار مکررات اشتباهات و رفتاتر از روی اجبار و عادت های خود محورانه تنها راه حل کشکلاتم می باشد و اغلب که خواسته ام طبق عقاید گذشته به خواسته هایم دست یابم زمان هایی بوده که احساس کرده ام در چرخه معیوب زندکی دست و پا می زنم
41_چرخه معیوب کارهایی تکراری است که انجام آن دردمان میاورد ومارادچارخودخوری وافسردگی میکند زمانی که در روابطم با خانواده نقش خودم رو پیدانمیکنم ونمیدانم که پدرم،شوهرم،فرزندم ماشینم،کارگرم... تازه متوجه میشوم که درهمان چرخه معیوب گیرکرده ام وسالیان سال است که هیچ تغییری نکرده ام مانند:کار،خستگی،منزل،خواب،دوباره روز از نو روزی از نو کار،خستگی،منزل،خواب....
زمانی که درچرخه معیوب قرارمیگیرم دچارعدم پذیرش دیگران وحتی خودم میشوم افسرده وتنها، ازتغییرناامیدمیشوم ،واقعیت های زندگی رانمیبینم وبواسطه کارهایم حس میکنم به دیگران دارم کولی میدهم وبیشتردرتوهم روزای خوب زندگی میکنم ونقش من درتداوم آن:خشم وعصبانیت وخودخوری،کم کاری وخواب زیاد ویا پرکاری وخواب کم،بی توجهی به خیلی از خواسته هام ،خودآزاری ودیگرآزاری،فقط مشکلات رادیدن وبی توجهی به نیازهای خانواده و...
من بایدتغییرکنم ویک عملکردصحیح داشته باشم وبجای چرخیدن درچرخه معیوب وارد مسیر درست زندگی شوم اشتباهاتم راتکرارنکنم من وقتی تغییرمیکنم علاوه برخودم اثرمثبت وخوبی روی خانواده هم میگذارم وبا این تغییر من، این چرخه معیوب هم حتما درست میشود?