انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 4· کارکرد چهار قدم قبلی ، مرا چگونه برای کارکردن قدم پنجم آماده کرده است ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· کارکرد چهار قدم قبلی ، مرا چگونه برای کارکردن قدم پنجم آماده کرده است ؟
اصول روحانی چهار قدم قبلی کمکم کرده و با پذیرش اقرار تسلیم و مشورت با راهنما سعی در کارکرد قدم پنجم دارم
اصول روحانی چهار قدم قبلی حرکت را در من زنده می کند
+شهامتی که در قدم های قبلی حاصل شد موجب پذیرشم گردید
امروز هم اماده ام به خداوند و راهنمایم اعتماد کنم
در قدم چهارم قسمت سخت کار را شروع کردم برازنامه تهیه کردم و با خودم روبرو شدم و احساس کردم که از این پس خودم را بهتر می شناسم
من بواسطه آشنایی با بیماری ام و اینکه در تسلط کامل آن قرار دارم و قدرت آن زیاد و غیر قابل علاج و پیشرونده است و در صورت عدم توقف قادر است مرا نابود کند باخودم و نوع بیماری مهلک و پیچیده و مرموزم آشناتر شدم و تسلیمم بیشتر شد در قدم 2 با یک نیرویی که قادر است سلامتی عقل ایمان مرا به من بازگرداند آشنا شدم و وقتی کارآمدی آن به من ثابت شد اعتمادم بیشتر شد و به وجودش عمیقا و قلبا ایمان آوردم وقتی روند ایمان آوری و برگشت سلامتی عقلم را دیدم کاملا برایم محرض شد که اینجا خبری است و در قدم 3 برای اولین بار شروع به دست کشیدن از اراده شخصی ام و سپردن آن به خداوندی که خودم به تازگی آنرا پیدا نموده بودم شدم و هرگاه مجدد کنترل اوضاع را بدست میگرفتم اراده مخربم و حتی سازنده ام و تمام آنرا قدم سه ایی به مراقبتش سپردم و حرکت کردم و قدری اوضاعم بهتر شد ترسها و نگرانی هایم کمتر شد به توسط قدم 4 به اندازه 30 زندگی گذشته ام که بدون طرح و برنامه ایی و یلخی و به واسطه تسلط بیماری ام گذشته بود با خودم آشنا شدم و دوگانگی های شخصیتی ام را در تمام سطوح رفتاری اجتماعی و شخصیتی دیدم و علت و علل اینکه همیشه منزوی و افسرده بوده و نمیتوانستم درست رابطه بگذارم را در درون خودم و انتخابهایم و عدم آشنایی درست و دقیق خودم دیدم و اینکه خطاها و اشتباهات زیادی انجام داده و غافل از آنها بوده و بواسطه غرور و خودپسندی قادر به دیدن آنها نبودم خلاصه اینکه قدم چهار مرا مجددا به خودم نشان داد و لایه های انکارم کمتر شد و فهمیدم یک موجود سراپا نیازم
نقل‌قول:  من در قدم یکم فهمیدم در مقابل بیماری خودم عاجزم و اقرار کردن در جلسات که در برابر بیماری اعتیاد خودم عاجز هستم و اصول روحانی صداقت روشن بینی و تمایل رو تمرین کردم در قدم دوم باور و ایمانم نسبت به نیروی برترم با امتحان آن در کمک گرفتن از راهنمایم خیلی پررنگ شد در قدم سوم اومدم تصمیم گرفتم در این راه خداوند به من کمک کنه و علی رغم تمتم ترس هایم اراده و زندگیم رو به خدا سپردم و در قدم 4بازم با اقرار آشنا شدم ترازنامه نوشتم و با خودم اشنا شدم حال اینها در قدم 5که تاالان کارنکرده ام در چگونگی خطاهایم اقرار به خود و یک انسان دیگر کمک خواهد کرد از خداوند کمک میخام من خیلی عاجزم و ناتوانم و پر از نواقص شخصیتی 
4_باکارکردن این قدمها متوجه شدم که هرقدم پیام ودرک وآگاهی خودش رادارد وما باکارکرد این قدمها بطورمتوالی است که میتوانیم درمسیربهبودی قراربگیریم...
من اقراروتسلیم اجباری واظهاربه عجز وناتوانی قدم یک را حالا آگاهانه تروعاشقانه ترپذیرفته ام.
امیدم به برگشتن سلامت عقلم وقرارگرفتن در روندایمان آوری بادیدن روندبهبودی خودم ودیگردوستانم خیلی بیشترشده است.
حالابااعتمادوشهامت بیشتری ازقدم سوم باشناخت واعتمادی که پیداکرده ام زندگی واراده ام رابخداوندسپرده ام.
وباتهیه ترازنامه های اخلاقی وبی باکانه وجستجوگرانه وباشناخت وآگاهی که درموردخودم وبیماری اعتیادپیداکرده ام و اقرارصادقانه ای که درقدم چهارم انجام داده ام خودم را آماده تر برای حضوردرقدم پنج وکارکردن صادقانه این قدم بااستفاده از اصول روحانی آن میبینم.
درچهارقدم قبلی اقرار واصول روحانی خیلی کمک کرد تاحال واحساسم بهترشود ومتوجه شدم زندگی بدون کینه ورنجش راحتتراززندگی باترس ونفرت است ودانستم صداقت واقرار بارسنگینی ازروی دوش آدم برمیدارد واین روندباعث شد تابه خداوند وراهنمایم راحتتروبیشتراعتمادکنم وچگونگی دقیق خطاهایم راآسانتر اقرارکنم.?