درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط برای امروز-بیست ونهم مهر
#1
اراده امروز خداوند 29 مهر

«این تصمیم مستلزم پذیرش مداوم، ایمان فزاینده و تعهد روزانه نسبت به بهبودی است.»

جزوه تجربه یک معتاد با....

v

گاهی اوقات واقعاً بر اساس قدم سوم زندگی میکنیم و این فوقالعاده است! افسوس گذشته را نمیخوریم، از آینده واهمه نداریم و یا به طور کلی از زمان حال راضی هستیم. با این حال، گاهی اوقات بینش خود را نسبت به اراده خداوند در زندگی از دست میدهیم.

بسیاری از ما رؤیای پاک کردن اشتباهات گذشته را در سر داریم، اما گذشته را نمیتوان پاک کرد. بسیاری از ما قدردان این مسئله هستیم، چراکه تجربیات گذشته بهبودی را که امروز از آن لذت میبریم، برای ما به ارمغان آورده است. از طریق کارکرد قدمها میتوانیم یاد بگیریم گذشته را بپذیریم و از طریق جبران خطاها، با خود آشتی کنیم. همین قدمهای دوازدهگانه میتوانند به ما در برطرف کردن نگرانیهای خود درباره آینده کمک کنند. وقتی اصول NA را هر روز در همه امور زندگی خود به کار میگیریم، میتوانیم نتایج را به نیروی برتر خود بسپاریم.

به نظر میرسد اعضایی که از قویترین ایمان برخوردار هستند، به بهترین نحو قادر به زندگی در زمان حال هستند. لذت، سپاسگزاری و سپاسگزاری به خاطر کیفیت زندگی نتایج ایمان در زندگی هستند. وقتی اصول برنامه خود را اجرا میکنیم، امروز تنها روزی است که بدان نیاز داریم.

v

فقط برای امروز: از امروز خود حداکثر بهره را میبرم و اطمینان دارم که خداوند از دیروز و فردا مراقبت میکند.
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، GOMNAM ، mohsen..yazd
#2
Rainbow 
خجسته کسی است که در دامان خدا ،خانه می کند.
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، mohsen..yazd
#3
اين را مي‌دانيم كه زندگي ما گذراست و لحظات مانند برق می‌گذرند و هیچ توقفي در آن نيست و هميشه مشكلاتي در اين سير و گذر زمان داشتیم و خواهيم داشت. چون بیماری ما، ما را در همان لحظه که باید حضور داشته باشیم، در جایی دیگر می‌برد و ما در لحظه زندگی نمی‌کردیم. اين را بايد بدانيم كه مشكلات ابدي نيستند. اين مهم نيست كه مشكلي زندگيمان را مختل كند، بلكه سود بردن از اين تجربيات رفع مشکلات و حل مسائل مهم است. امروز شرايط دشوار و دردناك باعث مي‌شود كه واكنشي از خود نشان دهيم، كه در شرايط عادي قادر نيستيم به آن حتی فكر كنيم، مثلاً: شكست و پيروزي در كاري كه واكنش‌هاي متفاوتي دارد. مي‌دانيم كه بعضي از مشكلات قابل حل نيستند، ولي به ما صبر و شكيبايي مي‌آموزد. مثل تحمل غم مرگ عزيزان و ... امروز با تقسيم كردن غم‌ها و شادي‌هايم در گروه از زير بار منفي انرژي آنها رها مي‌شوم. امروز هيچ غم و شكستي به آن بزرگي نيست كه مرا به صورت راكد در آورد و در دلمردگی نگهدارد. ما انسان هستیم و باید تلاش کنیم و در تلاش‌های خود مفاهیم زندگی را درک کنیم. من برای تنبلی و تن‌آسایی خلق نشده‌ام. زنده به آنيم كه آرام نگيريم!
حتی روز " مرگم " هم تفاهم نخواهیم داشت
                                  من  اون روز سفید می پوشم
                                                                 وتو سیاه
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، mohsen..yazd
#4
29مهر  a day at a time از کتاب اندیشه امروز
زمانيكه‌ زندگي‌ خود را با سايرين‌ مقايسه‌ مي‌كنم‌ ناخودآگاه‌ حالت‌ تأسف‌ و افسوس‌بر من‌ چيره‌ مي‌شود. احساس‌ اينكه‌ كارهايي‌ را كه‌ انجام‌ مي‌ دهم‌ صحيح‌ است‌ مرا ازتأييد و تشويق‌ ديگران‌ بودن‌ خالي‌ از لطف‌ نيست‌ ولي‌ براي‌ كسب‌ آرامش‌ ضروري‌نمي‌باشد. من‌ برنامه‌ بازپروري‌ را جهت‌ رهايي‌ از احساس‌ ترحم‌ نسبت‌ به‌ خود آغازكردم‌ و اجازه‌ نخواهم‌ داد آنچه‌ كه‌ در گذشته‌ انجام‌ داده‌ام‌ به‌ نحوي‌ زندگي‌ امروز مرانابود سازد.آيا من‌ از تجارب‌ دوستانم‌ در گروه‌ جهت‌ رويارويي‌ با مسائل‌ زندگي‌ خود بهره‌مي‌گيريم‌؟من‌ امروز خويشتن‌ رابا يادآوري‌ اينكه‌ از كجا آمده‌ام‌ و اهداف‌ من‌ براي‌ آينده‌ چيست‌ايمن‌ مي‌سازم‌.مورد تأييد و تشويق‌ ديگران‌ بودن‌ شايد هيجان‌انگيز باشد ولي‌ نبودش‌ نبايد بهبودي‌مرا با مخاطره‌ روبرو كند.آيا من‌ قادرم‌ كه‌ بازي‌ كسب‌ تأييد و تشويق‌ ديگران‌ را متوقف‌ كنم‌؟آيا من‌ توانسته‌ام‌ كه‌ جذابيت‌هاي‌ خود را فارغز از نياز به‌ ت‌.يي‌ د وتشويق‌ افزايش‌دهم‌؟
«من‌ صياد خويشتنم‌»

 
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: mohsen..yazd


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فقط برای امروز-بیست و پنجم مهر mahla 5 1,397 2014-10-17، 11:25
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وسوم مهر mahla 4 1,182 2014-10-15، 04:14
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وهفتم مهر mahla 3 1,206 2014-09-26، 01:47
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-سی ام مهر mahla 3 1,164 2014-09-26، 01:34
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-بیست هشتم مهر mahla 3 816 2014-09-26، 01:28
آخرین ارسال: NASIB

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان