درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط برای امروز-بیست وهفتم مهر
#1

به پای چیزی ایستادن 27 مهر

«...میتوانیم زمان را احساس کنیم، حقیقت را لمس کنیم و ارزشهای روحانی را که مدتهای زیادی برای بسیاری از ما از دست رفته بود، شناسایی کنیم.»

کتاب پایه

v

در دوران اعتیاد فعال، حاضر بودیم برای به دست آوردن مواد بیشتر، از همه اعتقادات خود چشمپوشی کنیم. چه از خانوادهها یا دوستان خود دزدی کرده باشیم، خودفروشی کرده باشیم یا به کارفرمای خود دروغ گفته باشیم، در هر حال ارزشهایی را که اهمیت زیادی برای ما داشت، نادیده میگرفتیم. هر بار که از اعتقاد ارزشمند دیگری چشمپوشی میکنیم، تکه سیمان دیگری که مانع از ویرانی شخصیت ما میشد، فرو میریخت. در این هنگام بسیاری از ما به اولین جلسه خود آمدیم، در حالی که چیزی به جز ویرانه خویشتن سابق ما باقی نمانده بود.

وقتی برای اولین بار خود را صادقانه بررسی میکنیم، ارزشهای گمشده خود را پیدا میکنیم. اما به منظور بازسازی شخصیت خود، حفظ این ارزشها را لازم میدانیم و مهم نیست وسوسه کنار گذاشتن این ارزشها چقدر شدید باشد. حتی وقتی فکر میکنیم با دروغ گفتن میتوانیم همه را فریب دهیم، باید صداقت داشته باشیم. اگر عقاید خود را نادیده بگیریم، متوجه میشویم که بزرگترین دروغهایی که گفتهایم، آنهایی بودهاند که به خود گفتهایم.

پس از این همه تلاشی که برای بازسازی روح خود انجام دادهایم، نمیخواهیم دوباره شروع به ویران کردن آن کنیم. ضروری است به پای چیزی بایستیم، چراکه در غیر این صورت در خطر شکست از همه چیز قرار میگیریم. به هر چیزی که متوجه اهمیت آن برای خود میشویم، احترام میگذاریم.

v

فقط برای امروز: به پای چیزی میایستم. قدرت من، نتیجه زندگی بر اساس ارزشهایم است.
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، GOMNAM ، mohsen..yazd
#2
Rainbow 
هنگامی که حداکثر تلاش خود را به کار گرفته ای وهنوز به نتیجه نرسیده ای،بهترین کار آن است که دیگر نگران نتیجه نباشی.
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، mohsen..yazd
#3
همه‌ی ما گاهي مواقع كارهاي خوب و شرافتمندانه هم انجام داده‌ايم. وقتي با صداقت به ماوراي اين اعمال نگاه مي‌كنيم، متوجه می‌شویم که همه‌ی اين كارها به صورت معامله کردن و يا انجام وظيفه و يا به‌صورت ناخواسته بوده است. اگر به كسي كمك مي‌كرديم مي‌خواستيم در مواقعي به ما هم همين كمك‌ها برسد و يا به صورت اتفاقي در جرياني قرار مي‌گرفتيم كه خواسته يا ناخواسته مجبور به كمك به كسي مي‌شديم. در هر صورت مشغول معامله كردن با خداوند و اطرافيان خود بوديم. امروز مي‌دانم كه من با رفتار منفعلانه‌ی بيمارگونه‌ام در گذشته گاهي به ديگران صدمه هم زده‌ام و آنها را رنجانده‌ام. امروز مي‌دانم كه اعمال گذشته‌ی من چراغ راه امروزم در مسير بهبودي جهت پیدا کردن راهکار و انجام تکالیف و اجرای اصول خودیاری است. دوست داشتن و عشق ورزيدن به خود و همنوع جهت جبران خسارت با خود و مردم در اجتماع است. امروز به گونه‌اي فكر مي‌كنم كه احساس شيرين همبستگي را به جای وابستگی و دلبستگی را به جای هم‌وابستگی جایگزین نمایم و دیگر به خودم و اجتماع اطرافم خسارتی وارد نکنم و آگاهی داشته باشم که اشتباه نکنم. با فروتني خود را بپذير!
حتی روز " مرگم " هم تفاهم نخواهیم داشت
                                  من  اون روز سفید می پوشم
                                                                 وتو سیاه
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، mohsen..yazd
#4
27مهر  a day at a time
يكي‌ از جدي‌ ترني‌ عوارض‌ بيماري‌ من‌.... آنست‌ كه‌ ما عملاً تماس‌ خود را با افراد وجهان‌ پيرامون‌ خود از دست‌ مي‌دهيم‌. دليل‌ واقعي‌ ترحم‌ و دلسوزي‌ به‌ خود توجه‌بيش‌ از اندازه‌ به‌ «خود» مي‌باشد. زمانيكه‌ اين‌ احساس‌ در ما شدت‌ مي‌يابد بهتر است‌كه‌ به‌ جاي‌ نديده‌ گرفتن‌ و انكار آن‌ اندكي‌ از «توجه‌ به‌ خود» دست‌ برداريم‌ و در كمال‌متانت‌ با يك‌ برخورد صادقانه‌ نسبت‌ به‌ كشف‌ علت‌ اين‌ حالت‌ عاطفي‌ اقدام‌ نمائيم‌.بدون‌ شك‌ پس‌ از يافتن‌ علت‌ قادر خواهيم‌ بود كه‌ جهت‌ رهايي‌ از اين‌ حالت‌ كاري‌انجام‌ دهيم‌. آيا من‌ هنوز نيروي‌ خود را بيشتر با پرداختن‌ به‌ مشكلات‌ مصرف‌ مي‌كنم‌ يا براي‌ يافتن‌راه‌ حل‌؟ پروردگارا، به‌ من‌ كمك‌ كن‌ كه‌ ذهن‌ خود را از چنگال‌ من‌ بيچاره‌، بينوا و درمانده‌ رهاسازم‌! آيا من‌ قادر خواهم‌ بود كه‌ با تكيه‌ بر دوستي‌ و صداقت‌ حاكم‌ بر گروه‌ در ذهن‌ و فكرخود «ما» را به‌ جاي‌ «من‌» قرار دهم‌؟ آيا گروه‌ و برنامه‌ جاي‌ امني‌ براي‌ روبرو شدن‌ با «من‌ بيمار» مي‌باشد؟
«من‌ اگر ما نشوم‌ تنهايم‌ تو اگر ما نشوي‌ خويشتني‌»

 
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: mohsen..yazd


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فقط برای امروز-بیست و پنجم مهر mahla 5 1,397 2014-10-17، 11:25
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وسوم مهر mahla 4 1,182 2014-10-15، 04:14
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-سی ام مهر mahla 3 1,164 2014-09-26، 01:34
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-بیست ونهم مهر mahla 3 1,350 2014-09-26، 01:32
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-بیست هشتم مهر mahla 3 817 2014-09-26، 01:28
آخرین ارسال: NASIB

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان