درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط برای امروز-بیست هشتم مهر
#1
28 مهر آزادی انتخاب

«اصول اخلاقی تحمیل شده دارای قدرتی نیستند که ما با انتخاب

زندگی بر اساس اصول روحانی کسب میکنیم.»

کتاب پایه

v

در دوران اعتیاد فعال، بسیاری از ما با غفلت و کوتاهی زندگی خود را سر میکردیم. مایل یا قادر به تصمیمگیری درباره طرز رفتار دلخواه خود، کار دلخواه خود یا حتی محل زندگی خود نبودیم. به مواد مخدر و سایر افراد اجازه دادیم، اساسیترین انتخابها را برای ما انجام دهند. رهایی از اعتیاد فعال در میان چیزهای دیگر به معنای آزادی انتخاب برای خود است.

آزادی انتخاب هدیه فوقالعادهای است، اما در عین حال مسئولیت بزرگی نیز است. انتخاب به ما این امکان را میدهد تا به هویت و اعتقادات خود پی ببریم. اما در هنگام انتخاب از ما خواسته میشود که گزینههای خود را سبک سنگین کنیم و عواقب آنها را بپذیریم. این امر موجب میشود که برخی از ما به دنبال فردی بگردیم که به جای ما انتخاب کند—راهنما، جلسه همیشگی، دوستان —درست همان طور که بیماری ما در دوران مصرف به جای ما تصمیمگیری میکرد. این کار، بهبودی نیست.

استفاده از تجربه دیگران یک مسئله است؛ شانه خالی کردن از مسئولیت شخصی مسئله دیگری است. اگر از هدیه آزادی که به ما بخشیده شده، استفاده نکنیم، اگر از پذیرفتن مسئولیتهایی که به همراه دارد، امتناع کنیم، این هدیه را از دست میدهیم و زندگی ما از بین میرود. در برابر بهبودی خود و انتخابهای خود مسئول هستیم. هر قدر هم دشوار به نظر رسد، باید این انتخابها را برای خود انجام دهیم و برای پذیرفتن عواقب آنها تمایل داشته باشیم.

v

فقط برای امروز: به خاطر آزادی برای زندگی به انتخاب خود سپاسگزارم. امروز، مسئولیت بهبودی خود را میپذیرم، انتخابهای خود را انجام میدهم و عواقب آنها را میپذیرم.
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، GOMNAM ، mohsen..yazd
#2
Rainbow 
بزرگترین دشمن
ای زائر! بزرگترین دشمن راه امیال است.
امیال را نمی توان در هم شکست یا نانبود کرد.
آنها را به آرزوهای الهی تبدیل کن تا ترا به بلندای تقدس رهنمون کنند.انجا که معبد نور می درخشد.
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، mohsen..yazd
#3
فکر می‌کنم که چه چيزهایي باعث رُشد و تغييرات در من شده است؟ واقعيت اين بود كه كسي نتوانست با عربده كشيدن و يا كتك زدن، التماس كردن، گريه كردن، تهديد كردن، زنداني كردن، زنجير كردن، رشوه دادن و دروغگويي و يا نصيحت كردن مرا در جهت اجرای اصول خودیاری رهايي از عادت‌های ناسالم و وابستگي به مواد مخدر مثل ترياك يا هرویين و يا الكل و يا قرص‌ها محرک و شیشه و نيكوتين و یا هم‌وابستگی‌های عاطفی من را تغيير دهد! به راستی هيچكس مسؤل بيماري من نبود و نيست. بیماري وابستگي مثل ساير بيماري‌ها علايم مخصوص به خودش را دارد، با اين تفاوت كه بيماري وابستگي قابل درمان و چاره‌ی قطعي نيست. فقط در شرايطي در همان موقع که به برنامه‌ی قدمها وارد می‌شویم در جاي خودش متوقف مي‌شود. امروز پس از سال‌ها مبارزه بدون حاصل و نتیجه خسته و فرسوده به كساني پناه آورده‌ام، كه تجربه‌ی زندگي بدون مصرف چيزي و هم‌وابستگی‌های عاطفی را دارند و حاضر هستند، آن را بدون توقع در اختيارم قرار دهند. به من گفتند آيا تمايل داري از تجربيات گروهي ما سود ببري؟ فقط با ناباوری گفتم: بلي تمايل قوي‌تر از ارده‌ی شخصي است!
حتی روز " مرگم " هم تفاهم نخواهیم داشت
                                  من  اون روز سفید می پوشم
                                                                 وتو سیاه
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، mohsen..yazd
#4
 28مهر a day at a time از کتاب اندیشه امروز 
تأسف‌ خوردن‌ يكي‌ از بدترين‌ اشكالاتي‌ است‌ كه‌ من‌ شناخته‌ام‌. بخاطر نياز به‌ توجه‌ وهمدردي‌ اين‌ احساس‌ موجب‌ قعط‌ ارتباط‌ با ديگران‌ و بخصوص‌ قطع‌ ارتباط‌ باخداوند مي‌گردد. شخصي‌ كه‌ وجودش‌ آكنده‌ از احساس‌ تأسف‌ نسبت‌ به‌ خوداست‌، كه‌ قادر به‌ پيشرفتن‌ روحاني‌ نيست‌. افسوس‌ خوردن‌ درباره‌ زندگي‌ و موقعيت‌ هايي‌ كه‌ از دست‌ رفته‌ گاهي‌ بصورت‌ لجام‌گسيخته‌اي‌ حالت‌ مظلوم‌ نمايي‌ و قرباني‌ شرايط‌ اجتماعي‌ بودن‌ را به‌ خود مي‌گيرد.جهت‌ رهايي‌ از اين‌ احساسات‌ ناخوشايند بهتر است‌ كه‌ با بررسي‌ دقيق‌ زندگي‌ خودو بكارگيري‌ جدي‌ اصول‌ و رهنمودهاي‌ برنامه‌ به‌ طور كلي‌ نقش‌ تخريب‌ كننده‌گذشته‌ را در حال‌ به‌ حداقل‌ برسانمي‌. آيا من‌ مي‌دانم‌ كه‌ از كجا آمده‌ام‌ و هدفهاي‌ من‌ در زندگي‌ جديد چه‌ مي‌باشد؟ خداوندا، مرا ياري‌ كن‌ و به‌ من‌ شهامت‌ بده‌ تا با استفده‌ از تجربيات‌ گذشته‌ نسبت‌ به‌رويارويي‌ با مسائل‌ و مشكلات‌ امروز اقدام‌ نمايم‌. آيا من‌ قادرم‌ كه‌ با فراموش‌ كردن‌ كليه‌ شكست‌ها و موقعيت‌هاي‌ دردناك‌ نسبت‌ به‌ترسيم‌ يك‌ تصوير دوست‌ داشتني‌ از خود در ذهن‌ اطرافيان‌ تلاش‌ نمايم‌؟
«كسي‌ من‌ را ديده‌ است‌»؟
28مهر a day at a time از کتاب اندیشه امروز 

 
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: mohsen..yazd


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فقط برای امروز-بیست و پنجم مهر mahla 5 1,397 2014-10-17، 11:25
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وسوم مهر mahla 4 1,182 2014-10-15، 04:14
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وهفتم مهر mahla 3 1,206 2014-09-26، 01:47
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-سی ام مهر mahla 3 1,164 2014-09-26، 01:34
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-بیست ونهم مهر mahla 3 1,350 2014-09-26، 01:32
آخرین ارسال: NASIB

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان