درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط برای امروز-بیست وششم مهر
#1

26 مهر همه ما تعلق داریم

«اگرچه طبق ضربالمثلی قدیمی "سیاست آشنایان را بیگانه میسازد"، اعتیاد ما را آشنا و یک شکل میسازد.»

کتاب پایه

v

چه افراد مختلفی در معتادان گمنام وجود دارند! هر شب در هر یک از جلسات با افراد مختلفی روبرو میشویم که اگر به خاطر بیماری اعتیاد نبود، احتمالاً هرگز در اتاقی گرد هم نمینشستند.

عضوی که یک پزشک است، بیمیلی خود را نسبت به همدردی در جلسه اول خود با امتناع از رفتن به "اتاقی پر از معتادان مواد مخدر" شرح میداد. عضو دیگری که سابقهای طولانی در زندان و مؤسسات بازپروری داشت، داستان مشابهی را تعریف میکرد، با این تفاوت که تعجب و تکان روحی او از این فهم نشأت میگرفت که «افراد خوبی در آنجا بودند که هنوز کت و شلوار به تن داشتند!» این دو دوست اخیراً هفتمین سالگرد ازدواج خود را جشن گرفتند.

افرادی که از آنها کمترین انتظار میرود، دوستیهایی را شکل میدهند، یکدیگر را راهنمایی میکنند و با یکدیگر فعالیت خدماتی انجام میدهند. یکدیگر را در اتاقهای بهبودی میبینیم، درباره رنج گذشته و امید به آینده صحبت میکنیم. با تمرکز بر دو چیز که در آن مشترک هستیم—اعتیاد و بهبودی—در خصوص زمینههای متقابل با یکدیگر دیدار میکنیم.

v

فقط برای امروز: تفاوتی نمیکند که شرایط شخصی من چه باشد، در هر حال من تعلق دارم.
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، GOMNAM ، mohsen..yazd
#2
بگذار به شمایل «تو»بنگرم:پاک،زیبا،بی همتا.
خدایا!
دستم را به دامان نیلوفرینت رسان تا از همه ی اندوه ها رها شوم.
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، mohsen..yazd
#3
امروز در مسير بهبودي و پیدا کردن سلامتي عقل لحظه‌اي مكث كرده و به نداي درونم گوش مي‌سپارم. صدايي از درون مي‌گويد، مسيرت درست است. اما ذهن من ترسو است و اعتمادی به این ندا ندارد. مي‌گويد آيا مطمئني راهت درست است؟ شايد گونه‌اي ديگر باشد؟ از كجا بدانم درست است؟ امروز مي‌دانم كه عقل و خرد تنها یک بيمار در مسير بهبودي زياد كارآمدي ندارد. قدم دوّم متذكر مي‌شود، كه هر آنچه به سرت آوردي در اثر نداشتن سلامتي عقل خودت بوده است. پس به عقل بیمار و کله‌ی خراب خودت اعتماد نكن و براي رفع نواقص شخصیتی خودت، حتماً با راهنما و يا ديگر دوستان در برنامه‌ی بهبودی با مشاوران خودت مشورت كن. مسير بهبودي تنها مسيري است كه به تنهايي نمي‌شود آن را طي كرد. امروز دوستاني كه مرا دوست دارند و مرا در بهبوديم كمك مي‌كنند، قدرت اجرایی برنامه و من هستد. آيا باور مي‌كنم كه خداوند در جمع حضور دارد؟ اکنون متوجه شده‌ام قدرت كساني كه از اراده و انرژی خداوند تأمين مي‌شود، هرگز از بين نمي‌رود! سلامتی عقل فقط با مشورت کردن تامین می‌شود. براي هر كاري مشورت كن!
حتی روز " مرگم " هم تفاهم نخواهیم داشت
                                  من  اون روز سفید می پوشم
                                                                 وتو سیاه
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، mohsen..yazd
#4
26مهر a day at a time از کتاب اندیشه امروز
در ابتداي‌ آمدن‌ به‌ برنامه‌ بازپروري‌ ترحم‌ و دلسوزي‌ نسبت‌ به‌ خود احساس‌ غالب‌ برتازه‌ واردين‌ مي‌باشد. شايع‌ترين‌ فرمهاي‌ آن‌ شامل‌: «من‌ بيچار!»، «چرا من‌.....»؟ «چرامن‌ مانند ديگران‌ نمي‌توانم‌....؟» ادامه‌ اين‌ حالات‌ عاطفي‌ و احساسات‌ در حقيقت‌دعوت‌ نامه‌اي‌ براي‌ اينكه‌ به‌ جائي‌ برگرديم‌ كه‌ قبل‌ از آمدن‌ به‌ گروه‌ بوده‌ايم‌. «دنياي‌نكبت‌ بار اعتياد» پس‌ از مدتي‌ تأمل‌ و تفكر در برنامه‌ و افراد درك‌ مي‌كنيم‌ كه‌ مسأله‌اصولاً درباره‌ «من‌» نيست‌. ما با اشخاصي‌ روبرو مي‌شويم‌ كه‌ داراي‌ خصوصيات‌ متفاوت‌ و زندگيهاي‌ گوناگوني‌هستند و تنها مسأله‌ مشترك‌ آنها بيماري‌ آنها مي‌باشد. آيا من‌ قادرم‌ كه‌ «من‌ بينواي‌» خود را فراموش‌ كنم‌؟ هنگاميكه‌ احساس‌ تأسف‌ تمام‌ وجود مرا فرا گرفته‌. آيا قادر خواهم‌ بود كه‌ با توجه‌ به‌ديگران‌ و مشكلات‌ آنها از اين‌ حالت‌ بيرون‌ آيم‌؟ آيا من‌ تشخيص‌ داده‌ام‌ كه‌ سفر در گذشته‌ به‌ منظور يافتن‌ «من‌ بيچاره‌» كه‌ ترحم‌ ودلسوزي‌ ديگران‌ را طلب‌ مي‌كند چاره‌ ساز مشكلات‌ نخواهد بود؟ آيا من‌ به‌ تلاش‌ صادقانه‌ دوستانم‌ كه‌ با درك‌ حالات‌ عاطفي‌ من‌، اقدام‌ به‌ يادآوري‌مي‌نمايند كه‌ وضعيت‌ خود را اصلاح‌ كنم‌، پاسخ‌ مناسب‌ را مي‌دهم‌؟
«درگيري‌ با خود مرا از پرداختن‌ به‌ زندگي‌ باز مي‌دارد»

 

 
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: mohsen..yazd


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فقط برای امروز-بیست و پنجم مهر mahla 5 1,389 2014-10-17، 11:25
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وسوم مهر mahla 4 1,180 2014-10-15، 04:14
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وهفتم مهر mahla 3 1,199 2014-09-26، 01:47
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-سی ام مهر mahla 3 1,161 2014-09-26، 01:34
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-بیست ونهم مهر mahla 3 1,344 2014-09-26، 01:32
آخرین ارسال: NASIB

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان