درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط برای امروز-نوزدهم مهر
#1
عینک و نگرشها 19 مهر

«بهترین فکر ما برای ما دردسر ایجاد کرد.... بهبودی تغییر فعالی در عقاید و نگرشهای ماست.»

کتاب پایه

v

در دوران اعتیاد فعال، جهان احتمالاً شبیه به جایی وحشتناک به نظر میرسید. مصرف به ما در تحمل دنیایی که میدیدیم، کمک کرد. امروز، درک میکنیم که شرایط دنیا واقعاً مشکل ما نبود. عقاید و نگرشهای ما درباره دنیا بود که یافتن جایی راحت در آن را ناممکن میساخت.

نگرشها و عقاید ما عینکی است که از طریق آن زندگی خود را مشاهده میکنیم. اگر "عینک" ما لک یا کثیف شود، زندگی ما تیره و تار به نظر میرسد. اگر نگرشهای ما به اندازه کافی واضح نباشد، کل دنیا غیر طبیعی به نظر میرسد. برای مشاهده دنیا به طور واضح، باید نگرشها و عقاید خود را پاک و عاری از چیزهایی نظیر رنجش، انکار، تاسف به حال خود و کوتهبینی نگاه داریم. برای اطمینان از وضوح زندگی خود، باید عقاید خود را با واقعیت سازگار کنیم.

در دوران اعتیاد، بهترین طرز فکر هم ما را از مشاهده دنیا یا نقش خود در آن به طور واضح باز میداشت. بهبودی نسخه عینک نگرش ما را اصلاح میکند. قدمها از طریق از میان برداشتن انکار و جایگزینی آن با ایمان، صداقت با خود، فروتنی و مسئولیتپذیری به ما در مشاهده دنیا به گونهای کاملاً جدید کمک میکنند. سپس قدمها به ما در تمیز نگاه داشتن لنزهای روحانی خود کمک میکنند و ما را به بررسی منظم عقاید، نگرشها و اعمال خود تشویق مینمایند.

امروز، وقتی به دنیا از طریق لنزهای تمیز ایمان و بهبودی نگاه میکنیم، مانند جای صمیمی و الهامبخشی برای زندگی به نظر میرسد.

v

فقط برای امروز: به دنیا و زندگی خود از طریق لنزهای تمیز روحانی برنامه خود نگاه میکنم.
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، GOMNAM
#2
خدایا!
سراسر شب شمعی کوچک بر در گاهت روشن نگاه می دارم.
وقتی که روز فرا می رسد،بادا که بر دامن نیلوفرینت خاموش شوم.
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM
#3
من هر روز با نوشتن ترازنامه‌ی شخصي خود مي‌خواهم بدانم، آيا در جهت درست و مسیر بهبودی حركت كرده‌ام؟ اگر غير از اين است در رفتارم تجديد نظر كنم. امروز مي‌دانم كه در مورد گذشته كاري نمي‌توانم بكنم، مگر اين‌كه از تجربيات گذشته سود ببرم، تا اشتباهي مرتكب نشوم. آينده هم كه هنوز نيامده است و كاملاً مجهول است و تنها كسي كه از آينده مطلع است خداوند مهربان است. امروز مي‌دانم كه من هميشه در حال و رندگی کردن در لحظه متوقف مي‌شدم. اين توقف به اين دلايل بود كه افکار چرا در گذشته اين اتفاقات افتاده و يا از آينده ترسناك براي خود هيولايي مي‌ساختم، كه بايد حتماً بدانم چه پيش خواهد آمد. با نشان‌دادن واکنش و عکس‌العمل مثلاً: آيا هنوز هم از فال قهوه و ورق براي آگاهي از آينده استفاده مي‌كنم؟ آيا مي‌دانم هيچ كس به غير از خداوند قادر نيست از آينده خبر داشته باشد؟ امروز مي‌دانم اعمال انجام شده توسط من به خاطر تسلط بيماريم بر تمام سیستم من بوده است و بیماری هم دست من نبود، امّا من مسؤل بهبودی خودم هستم. هيچ كدام از ما آن چنان بد و منفور كه خودمان فكر مي‌كرديم نبوده‌ايم. گذشته به تاريخ پيوسته است!
حتی روز " مرگم " هم تفاهم نخواهیم داشت
                                  من  اون روز سفید می پوشم
                                                                 وتو سیاه
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB
#4
19مهر a day at a time  از کتاب اندیشه امروز
امروز من‌ تلاش‌ خواهم‌ كرد كه‌ خواسته‌هاي‌ خود را به‌ حداقل‌ ممكن‌ برسانم‌ وزمانيكه‌ آرزوهايم‌ و خواسته‌ هايم‌ برآورده‌ مي‌شوند در كمال‌ سپاسگزاري‌ آنراخواهم‌ پذيرفت‌. امروز من‌ از هيچ‌ كس‌، بخصوص‌ از شخص‌ خودم‌ توقع‌ زيادي‌نخواهم‌ داشت‌. من‌ تلاش‌ خواهم‌ كرد كه‌ هميشه‌ بخاطر داشته‌ باشم‌ كه‌ رضايت‌ خاطراز پذيرش‌ خالصانه‌ چيزهاي‌ خوب‌ حاصل‌ مي‌شود. نه‌ از تلاطم‌ و التهاب‌ اينكه‌ چراچيزهاي‌ ما بهترين‌ نيست‌. آيا من‌ تفاوت‌ بين‌ پذيرش‌ با تمام‌ وجود و قبول‌ كردن‌ از روي‌ اجبار را درك‌ كرده‌ام‌؟من‌ امروز هدفهاي‌ خود رابصورت‌ واقعي‌ و با در نظر گرفتن‌ توانائيا و امكانات‌ خودتعيين‌ خواهم‌ كرد. چرا كه‌ تجربه‌ دوران‌ اعتيادم‌ به‌ من‌ آموخته‌ است‌ كه‌ اگر خواسته‌ من‌خارج‌ از امكانات‌ من‌ باشد من‌ هرگز به‌ آن‌ دست‌ نخواهم‌ يافت‌ و احساس‌ شكست‌ وعدم‌ كفاتي‌ مرا مجدداً به‌ سمت‌ استفاده‌ از مواد مخدر سوق‌ خواهد داد.آيا من‌ مي‌توانم‌ با فراموش‌ كردن‌ و اجتناب‌ از روشهاي‌ ديروزي‌ كه‌ زاييده‌ اعتماد به‌نفس‌ كاذب‌ بود، با ديدي‌ واقعي‌تر هدفهاي‌ زندگي‌ خود را تعيين‌ نمايم‌.
«خوب‌ به‌ اندازه‌ كافي‌ خوب‌ است‌»
19مهر a day at a time  از کتاب اندیشه امروز

 
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فقط برای امروز-بیست و پنجم مهر mahla 5 1,389 2014-10-17، 11:25
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وسوم مهر mahla 4 1,180 2014-10-15، 04:14
آخرین ارسال: mohammad
  فقط برای امروز-بیست وهفتم مهر mahla 3 1,199 2014-09-26، 01:47
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-سی ام مهر mahla 3 1,161 2014-09-26، 01:34
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-بیست ونهم مهر mahla 3 1,344 2014-09-26، 01:32
آخرین ارسال: NASIB

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان