درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین

تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9-آیا در پیگیری اهداف صحیح ، امکان دارد بصورتی عمل کنم که نتیجه معکوس برای خودم یا دی
آیا در پیگیری اهداف صحیح ، امکان دارد بصورتی عمل کنم که نتیجه معکوس برای خودم یا دیگران داشته باشد ؟ توضیح دهید .
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، star ، رسول ، sadaf ، shakiba ، as57jafar
بله کافیست با اراده شخصی جلو بروم و سعی در دست یابی اهدافم داشتهباشم انگاه چوبی لای چرخ دیگران بشوم در تدترین نتایج بزرگترین و زیباترین شرایط وجود خواهد داشت اگر منتمایل داشته باشم انها را درک کنم تابهخود و دیگان خسارت نزنم اگر از اراده ی سازنده خود و مشورت استفاده نکنم نتیجه بر عکس خواهد شد گاهی اوقات اهداف صحیح است ولی اگر بخواهم از ارادهی شخصی استفاده کنم مطمئنا نتیجه معکوس خواهد شد
تالار گفتمان انجمن بانیان بهبودی
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، GOMNAM ، star ، رسول ، shakiba ، as57jafar
بسيار جواب زيباي بود مشکی
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، GOMNAM ، star ، رسول ، sadaf ، shakiba
همیشه اینطور نخواهد بود که من کار درست انجام بدهم و جواب خوب دریافت کنم.به عنوان مثال بسیاری از افراد خداشناس که از امثال من خیلی بهترند کارهای نیک انجام میدهند اما مورد ازار و اذیت قرار میگیرند.بسیاری اوقات اینچنین است ولی من باید تمام سعیم را برای کارهای خوب انجام دهم ولی منتظر تشکر و قدردانی نباشم.من فقط باید از بازی کردن نقش خدا و کنترل و دستکاری در زندگی دیگران و انجام کارهای بدون مشورت و بدون فکر دست بردارم
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، mohsen..yazd ، هادی ، star ، رسول ، sadaf ، shakiba ، as57jafar
بله وقتی طبق اراده شخصی خود عمل میکنم چون همراه با عدم سلامت عقله حتی تو کارهایی که فکر میکنم درسته و مثبته درست عمل نمیکنم
و نتیجه ی معکوس داره.مثلا در تربیت فرزندم از روی دلسوزی و دوست داشتن زیادی حمایتش میکنم و نتیجه ی خوبی نخواهد داشت
تصویر: images/smilies/heart.gifهرگز توان خود را در تغییر دادن خویش دست کم نگیرتصویر: images/smilies/heart.gif
پاسخ
سپاس شده توسط: هادی ، GOMNAM ، star ، رسول ، sadaf ، shakiba ، as57jafar
بله من باید در تمامی کارهام باید مشورت یا دعا کردن رو ملاک عمل قرار بدم،چون سلامت عقل ندارم،احساسی عمل میکنم، وسواس،نداشتن اعتماد بنفس،داشتن انگیزه های شخصی... هم از جمله نواقصی هستند که حتی در انجام کارهای درست من رو دچار مشکل میکنند.
مثلا
یه کار خوب و پسندیده برا داداشم کردم الان احساس مالکیتی که بهش پیدا کردم یکی از معضلات بهبودی و نوع برخوردم باهاش شده.
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، star ، رسول ، sadaf ، shakiba ، as57jafar
شاید در تصمیم گیر ی اولیه برای پی گیری و رسیدن به هدف نقشه ای عقلانی در سر می پرورانم . اما هدف .وسیله و انگیزه باید درست باشد .
وقتی هدفی مشخص می شود باید اقدام به عمل پشت آن باشد و اراده خداوند در آن باشد . واگر هدف درست نباشد برای رسیدن به هدف از ابزار درست والهی استفاده نکنم که باعث خسارت می شود . برای هدف درست راه درست لازم است و هدف وسیله را توجیه نمی کند .
هدف درست و خواست خداوند باید هماهنگ باشد . خود محوری نتیجه کارهای خوب را خراب می کند .آن طرف قضیه ما نمی توانیم با ابزار کثیف به هدفی درست و الهی برسیم نمی شود با استفاده از نواقص به معنویت و آرامش رسید
"اندکی صبر سحر نزدیک است"
پاسخ
سپاس شده توسط: رسول ، sadaf ، as57jafar

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایا میتوانم این تصمیم را فقط برای امروز بگیرم؟ایا ترس و بهانه ای در مورد انها دارم؟ NASIB 4 7,265 2016-03-14، 10:49
آخرین ارسال: خورشید
  10-ایا هیچ وقت برای رسیدن به هدفی مجبور به مصالحه یا سازش در مورد اصول گردیده ام ؟ ( GOMNAM 2 5,393 2014-07-15، 10:19
آخرین ارسال: mohammad
Rainbow برای سپردن چه قسمتهایی از زندگیم مشکل دارم؟چرا به هر حال مهم است انها را به خدا بسپار NASIB 2 5,962 2014-05-01، 11:47
  39· آیا هیچ بهانه و دستاویزی برای تصمیم گرفتن جهت واگذاری و سپردن اراده و زندگی خو GOMNAM 2 4,888 2014-03-09، 03:12
  30· چگونه برای سپردن ، عمل می کنم ؟ آیا از لغات خاصی بطور منظم استفاده می کنم ؟ آن GOMNAM 3 4,353 2014-03-04، 02:51
آخرین ارسال: NASIB

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان